KONST / Litografier / Färglitografi 14204148
nr 1420 4148
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Trosa hamn. Signerad, numrerad 95/360. Färglitografi, bildmått: 31x46 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:22:27
100 kr
150 kr
250 kr
1.500 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren